Post Reply 
Jankovi satovi
Janko Offline
Newcomer

Smile Jankovi satovi
Mislim da bi bilo fino da predstavim satove koje posjedujem kad sam vec tu na forumu, i tu i tamo okacim pokoju sliku u temi "koji sat nosite danas", cisto da uz slike ide i neki opis.
Nije u pitanju kolekcija, niti mislim o sebi kao o kolekcionaru, nego eto, to volim i posjedujem par primjeraka koji mi se svidjaju. U principu sam stara dusa, od muzike, automobila do satova. Ovi noviji mi djeluju (cast izuzecima) pomalo sterilno tako da srce naginje tom nekom dizajnu sa kraja 60tih, 70tih i pocetku 80tih.
Nakon nekolicine kvarcnih satova od oca sam konacno oteo Roamer Stingrey Chrono i Seiko Actus SS i tako je krenulo. Pomenuti satovi cekaju na servis i dijelove jer bih zelio da ih vratim u izvorno stanje, onako kako ih pamtim.

Kacicu slike kako koji stignem da slikam tj. kako koji nosim ili uredim.
Prvi na redu je Roamer Mustang sa MST471 mehanizmom, nabavljen prosle godine pukom srećom, nakon sto sam umirao na slike istog kod Iggy-a. Kada je kupljen bio je u vizuelno solidnom stanju, mehanicki onako, tu i tamo je znao stati i preskako je kod podesavanja datuma. Buduci da lokalno i nisam mogao naci nekoga ko bi mu se posvetio kako treba, sat je otisao kod Igora u BG na sredjivanje. Sada je i vizuelno i mehanicki super, radi, navija i kucka za 5.
Na originalnoj je NSA narukvici koja je takodje ociscena, i jos uvijek sa originalnim staklom sa R u centru.

(This post was last modified: 05-21-2019 14:40 by Janko.)
05-21-2019 14:23
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Janko Offline
Newcomer

RE: Jankovi satovi
05-21-2019 14:25
iggy tee Offline
Member

Janko dobrodosao, tvoji Roameri zavredjuju paznju, danas ih je sve teze naci kompletne sa narukvicom i u takvom stanju. Prelepi satovi... WinkCoolSmile
05-27-2019 19:05
bajker71 Offline
Member

Samo napred Janko, Roamer je fantastičan! Svako bi ga poželeo u svojoj kolekciji. Smile
05-28-2019 20:55
Janko Offline
Newcomer

Hvala na lijepim rijecima Big Grin

Sledeci je Roamer Rockshell Mark II, sat koji je u mom vlasnistvu nepunih godinu dana ali koji mi se jako svidja prevashodno zbog specificnog, "coskastog" oblika. Iako mozda djeluje glomazno, sam precnik bez krunice je nekih 38mm i nekako na mom nejakom zglobu fino lezi i lako se nosi.
U satu je MST 523, automatik sa prikazom dana i datuma koji se pravio do 76-te i to je koliko znam posljednji je Roamerov in-house mehanizam.

05-31-2019 11:50
Janko Offline
Newcomer

Evo i jedne stare slike prije servisa oba sata u drustvu Stingray-a

05-31-2019 11:55
bajker71 Offline
Member

Lepa družina! Wink
05-31-2019 18:52
Janko Offline
Newcomer

Ovaj tek treba da im se pridruži, jer jos nije dosao do mene.
Svidja mi se otkako sam ga vidio i tri puta mi je izmicao po netu dok ga nisam nasao na lokalu. Big Grin
Roamer 606 electronic, stanje neutvrđeno (navodno nije mogao da nadje adekvatnu bateriju) ali cifer, staklo i kuciste su ok, vidjecemo sta ce biti sa mehanizmom.
Evo par slika koje trenutno imam...

06-03-2019 11:23
d1d Offline
Member

Bice to lep sat kad se sredi Good

"I'm very proud of my gold pocket watch. My grandfather, on his deathbed, sold me this watch." - Woody Allen.
Za greske u kucanju kriv je iOS!
06-07-2019 13:00
Post Reply 

Forum Jump: