Post Reply 
Jedan džepni sat
Šid Offline
Newcomer

Jedan džepni sat
Pozdrav svima!
Moram pre svega da kažem da sam laik, i da sam tek na samom početku otkrivanja izvanrednog sveta satova. Za pristupanje forumu me nagnala težnja ka boljem upoznavanju ovog sveta.
Ovom prilikom bih hteo da vam predstavim svoje neznanje. Naime, u kući sam pronašao džepni sat, bez ikakvih oznaka, u poprilično lošem stanju. Naime, dovoljno je reći da nema kazaljke. Jedini natpis na njemu je (na poklopcu) ,,PURE NICKEL" (naravno, ovo mi je jasno). Takođe, na poklopcu, stoje urezani brojevi (prva cifra/ili dve) nejasno 1114/2 VIII/26 Ovo izgleda veoma nevešto urađeno. Hteo bih da vas pitam da li možemo išta više o njemu naslutiti... Unapred zahvalan na pomoći i onome što ću naučiti... Smile

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/h...3ef921bbed
02-07-2015 20:02
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Dragan Offline
Administrator

RE: Jedan džepni sat
Pozdrav Šid i dobrodošao. Smile

Pretpostavljam da bi neko ko se više posvetio sakupljanju i proučavanju istorije džepnih satova mogao više da ti kaže o samom satu na osnovu tipa kućišta i brojčanika ali generalno, na osnovu postavljene fotografije i pruženih informacija, veoma je teško napisati bilo šta konkretno. Treba reći i da neretko fotografija samog satnog mehanizma kao i zadnje strane unutrašnjeg poklopca (ukoliko postoji) može da pomogne u određivanju porekla, istorije, stanja i vrednosti sata.
02-08-2015 22:53
Šid Offline
Newcomer

Hvala na lepim rečima. Poslaću još fotografija-mislim da će bolje reći no bilo šta ja da kažem. Dalje se nisam usuđivao otvarati mehanizam... Big Grin

(This post was last modified: 02-10-2015 15:23 by Šid.)
02-10-2015 15:20
Šid Offline
Newcomer

Attached File(s) Thumbnail(s)

02-14-2015 15:13
Post Reply 

Forum Jump: